Gotówkowe płatności za zakupy w sieci

płatność gotówka przez internetOczywiście będzie się to nam wydawać dziwne, ale płatności gotówkowe w sieci istnieją. I nadal po takie płatności sięga zdecydowana większość osób, które decydują się kupować przez internet. W tej chwili nawet około 70% osób decyduje się na takie właśnie formy płatności. Większość z nas jest nieufnych do nowych form płatności i sięgamy po sprawdzone rozwiązania a nowoczesne uznajemy za niebezpieczne. Jeśli chodzi o płatność gotówką mamy dostępne między innymi takie formy jak:

- Przelew w formie tradycyjnej, realizowany w banku

- Przekazy pocztowe w formie tradycyjnej, które można zrealizować praktycznie w każdej placówce pocztowej

- Płatności przez Moje Rachunki w sprawnie funkcjonujących punktach na ternie całego kraju. W tej chwili jest to około 7 tysięcy punktów.

- Płatności przez system Zapłać w Żabce

Płatność przez kupony UKASH - to międzynarodowe płatności, które przygotowane są w oparciu o specjalne kupony, które musimy wcześniej kupić w punktach sprzedaży. Gdy je mamy możemy dokonywać zakupów w sieci i w pole płatności będziemy wpisywać kody, które znajdują się na kupowanie i tak zapłacimy za zakupy.

Charakterystyka takich płatności

płacenie gotówką onlineTego rodzaju płatności nie mają praktycznie wielu zalet. Szybkość jest najgorsza ze wszystkich płatności internetowych. Pieniądze do kontrahenta mogą dotrzeć dopiero po kilku dniach. Gdy będzie to przelew za granicę może być jeszcze dłużej. Poza tym w takich płatnościach pobierane są również duże prowizje. W przypadku poczty będzie to prowizja procentowo od przekazu, jednak ta kwota jest nie mniejsza niż 5 zł. W punktach obsługi rachunków będzie to w granicach 2 zł. Jedynie kupony UKASH są dla nas darmowe. Bezpieczeństwo w tym względzie nas szczególnie nie interesuje, gdyż muszą się nim zajmować firmy, które przejęły naszą gotówkę. To właśnie dostępność jest takim czynnikiem, który sprawia, że takie płatności mogą się ciągle rozwijać. Z takiej formy może skorzystać praktycznie każdy niezależnie od tego czy ma konto i korzysta z usług banku. Istnieją jednak pewne ograniczenia, przede wszystkim jeśli chodzi o czas trwania transakcji a także kwestię wygody. Taką formę można stosować, jeśli w grę wchodzą jakieś większe kwoty. Przy małych jest to po prostu nieopłacalne. Taka forma płatności będzie najlepsza dla tych, którzy nie mają konta czy karty, ale chcieliby wyjątkowo skorzystać ze sklepu internetowego. W takiej sytuacji muszą skorzystać z jednej z przedstawionych tutaj form płatności gotówkowej, które pozwolą na dokonanie zakupów w sieci.