Formy płatności mobilnych cz.1

płatności zbliżenioweInnowacje technologiczne rozwijają się obecnie doskonale i dają bardzo wiele różnorakich możliwości. Przede wszystkim możemy już kupować wszędzie i wszystko a dokonywanie płatności staje się coraz łatwiejsze. Jeśli chcemy rozwijać nowinki trzeba odpowiednio o nie dbać i przedsiębiorcy powinni je znać. W momencie, gdy prowadzi się sklep internetowy trzeba być przygotowanym na ciągle pojawiające się nowoczesne rozwiązania. Stały postęp sprawia, że trzeba takie nowinki wprowadzać również do swojej oferty, by ulepszać funkcjonowanie swojej firmy. Jeśli dokonujemy zakupów chętnie korzystamy z nowoczesnych form płatności, do których należą te dokonywane przy użyciu urządzeń mobilnych. Obecnie rozwijają się one coraz lepiej i możemy się z nimi często spotkać. Takie płatności to prawdziwa rewolucja na rynku.

Płatności mobilne na całym świecie rozwijają się niezwykle szybko. Przykładem będzie PayPal, który w 2013 roku osiągnął obrót płatności tego rodzaju na poziomie 27 miliardów dolarów i była to kwota dwa razy wyższa niż rok wcześniej. Również w Polsce moda na takie płatności ciągle rośnie. Wbrew pozorom nasze społeczeństwo jest otwarte na takie nowości i mogą się one u nas dobrze rozwijać. Szczególnie młodzi chętnie wybierają takie innowacje i starają się je rozwijać. Wielkim sukcesem okazały się między innymi płatności zbliżeniowe. Teraz czas na mobilne. Całość opiera się na krótkim zasięgu komunikacji NFC, która jest starannie przygotowana i daje możliwość przesyłania danych na poziomie do 20 cm.

technologia NFCPłacąc przez urządzenie mobilne musimy dbać o integrowanie karty płatniczej z kartą sim. Mamy już u operatorów dostęp do takich kart, które potem trzeba jeszcze integrować z bankiem. W wielu miejscach pojawiają się już terminalne, które są w stanie obsłużyć takie płatności. W USA można mówić o podobnym rozwiązaniu określanym jako Square, które rozwinęło się doskonale. Jego odpowiedniki pojawiły się już w Europie i można się spodziewać, że kwestią czasu będzie pojawienie się ich w Polsce. Dzięki nim ma się łatwiej płacić mobilnie za zakupy. Tą formę stosuje się również przy małych firmach. Jeśli prowadzi się firmę trzeba przygotować dobrą stronę mobilną. To ważny element, o którym nie można zapomnieć. Jednak nie jedyny. Trzeba zadbać o tą stronę i przygotować odpowiednio długą listę udogodnień, dzięki którym strona będzie sprawnie funkcjonować i da wiele różnych możliwości użytkownikom.