Płatność telefonami komórkowymi

płacenie dzięki NFCBankowość rozwija się bardzo szybko i daje nam obecnie wiele różnorakich możliwości. Trudno obecnie żyć bez bankowości internetowej czy mobilnej, które są tak dobrze rozwinięte. Mamy dostępne również specjalne aplikacje na telefony komórkowe, które pozwalają na to, by przez smartfon korzystać ze swojego konta, dokonywać płatności i innych transakcji bez konieczności wchodzenia na własne konto przez internet. Jest to odpowiedź na potrzeby i oczekiwania klientów.

Płacenie telefonem - usługa NFC Kolejna nowoczesna forma to NFC a więc możliwość płacenia telefonem komórkowym w formie zbliżeniowej. Do tego trzeba mieć specjalną kartę z banku, która jest synchronizowana z kartą sim i to sprawia, że możliwe jest dokonywanie zbliżeniowych transakcji. Kiedy można korzystać:

- jeśli ma się telefon, który posiada odpowiednia antenę (można jej posiadanie sprawdzić u operatora. W tej chwili usługę umożliwia Orange oraz T-Mobile),

- jeśli ma się dostosowaną specjalnie kartę SIM,

- jeśli zamówi się włączenie usługi u operatora Karta może mieć formę debetową bądź kredytową.

Gdy posiada się telefon w T-Mobile należy ściągnąć stosowną aplikację i po jej włączeniu wystarczy zbliżyć telefon do terminalna i następnie szybko zostanie dokonana transakcja. Gdy korzysta się z tego rozwiązania płatności są praktycznie natychmiastowe. Dlatego obecnie banki już mają tą ofertę a liczba tych, którzy chcą ją wprowadzić stale rośnie. Klienci po tą formę chętnie sięgają i to generuje coraz większe zainteresowanie Natomiast, gdy posiada się telefon Orange trzeba zdecydować się na współpracę z mBankiem. W tym przypadku płaci się przy użyciu specjalnej karty MasterCard. Cała transakcja jest realizowana podobnie jak u konkurencyjnego T-Mobile. Dodatkowo Orange zdecydowało się wprowadzić ofertę Orange Cash - w jej ramach można dokonywać płatności specjalną kartą przedpłaconą w mBanku. Nie ma konieczności, by posiadać tam konto.

transakcje zbliżenioweJeszcze jedna praktyczna usługa to MasterCard Mobile. Jest to forma przygotowana dla tych, którzy chcą telefonem płacić za swoje niewielkie zakupy. Płatności dokonuje się, przy posiadaniu stosownej karty MasterCard oraz jeśli wcześniej zainstalowało się odpowiednią aplikację. W MasterCard starają się ciągle dążyć do tego, by wszystkie systemy ze sobą łączyć. Dzięki temu transakcje będzie można realizować nieco sprawniej. Dlatego trzeba się zarejestrować u partnerów i podać istotne dane, po czym później tych kroków nie będzie trzeba ponownie powtarzać. Szybciej będzie można dokonywać wtedy płatności. Oferta ta jest już dostępna w kilku bankach i prowadzone są rozmowy, by lista ta się powiększyła.