Mobilność w każdym miejscu

jak funkcjonują płatności mobilneKażdy współczesny konsument to osoba, która jest świadoma tego czego potrzebuje i ma ogromne oczekiwania. Dlatego też pojawiają się nowe formy zakupów i płatności właśnie dla nich. Przez setki lat wszystko funkcjonowało podobnie. Żyliśmy w jednym miejscu i nasze życie koncentrowało się właśnie w około tego miejsca. Przyjaźnie i znajomości zawieraliśmy z sąsiadami i kolegami z pracy. Zakupy były robione w sklepie osiedlowym a wypłaty z konta w banku obok. Tak ukształtował się świat, który żył podobnie przez długi czas. W ciągu kilkudziesięciu lat nowoczesne rozwiązania technologiczne zupełnie go zmieniły i doprowadziły do tego, że świat ten wygląda zupełnie inaczej. W Polsce oczekiwania ludzi w stosunku do mobilnych rozwiązań są bardzo duże. Jesteśmy narodem, który zajmuje czołowe miejsca jeśli chodzi o liczbę przeglądających internet i czas tego przeglądania. Nasi rodacy chcą takiej wolności, która pozwoli im samodzielnie decydować praktycznie o wszystkim.

Nowoczesne rozwiązania zachęcają nas do rozwijania kolejnych. Rezygnując z banków sięgnęliśmy początkowo po czeki. Z czasem zamieniono je na bankomaty a dalej na karty płatnicze, które usunęły konieczność noszenia gotówki ze sobą. Jednak również przy kartach płatniczych mamy małą rewolucję, która doprowadza do ich zupełnej zmiany. Przygotowane są aplikacje na telefony komórkowe, które sprawiają, że karta znajduje się praktycznie w telefonie. Jest to naprawdę ciekawe rozwiązanie, które obecnie mocno poszło do przodu. W naszym kraju bankowość internetowa rozwinęła się doskonale i korzysta z niej prawie połowa naszych rodaków. To bardzo dobry wynik jak na całą Europę. Dodatkowo wielu z naszych rodaków decyduje się również na mobilne płatności. Badania mówią, że za rok przez telefon swoje rachunki będzie płacić połowa miliarda osób.

mobilne formy płatnościTo wszystko pokazuje jak płatności elektroniczne się rozwijają. Możemy się spodziewać, że w kolejnych latach ten rozwój pójdzie jeszcze bardziej do przodu. Będziemy mieli do dyspozycji nowe terminalne. Zmniejszą się również koszty określone jako Interchange, dzięki którym do takich płatności mają się przekonywać między innymi przedsiębiorcy. Obecnie konsumenci stają się bardzo wymagający i oczekiwania jakie mają są coraz większe. W tej chwili trzeba więc być bardzo mocno otwartym na wszelkie nowinki, gdyż w innym przypadku można szybko stracić klientów. nie można narzucać konsumentom swoich wymagań, gdyż w ten sposób szybko się ich zrazi, szczególnie, że ich poczucie wolności jest rzeczywiście ogromne. Taką sytuację pewnie wykorzysta konkurencja, która rozpocznie swoje działania i szybko zbuduje sobie bazę klientów, a firma, która nie otworzyła się na nowoczesność upadnie.