Płatności w ramach SMS-ów Premium

W tej chwili telefon komórkowy nie pełni już tylko i wyłącznie swojej pierwotnej roli, lecz jest wykorzystywany do różnych roli i może zastępować również inne urządzenia. Obecnie przez funkcję SMS można korzystać z telefonu również przy płatnościach. Taką rozwijającą się usługą jest Premium SMS. Kwota, która jest do zapłacenia na niskim poziomie najczęściej sprawia, że nie ma sensu dokonywać przelewu, dlatego można zdecydować się na Premium SMS. Również firmy automatyzujące sprzedaż starają się wprowadzać do swojej oferty taką formę.

płatność smsem

Cechy charakterystyczne Premium SMS

Bez wątpienia najważniejsza jest szybkość realizowania takiej płatności. Już po kilku sekundach od otrzymania płatności dostaniemy zwrotny kod, w którym będziemy mieli informację jak skorzystać z kupowanej usługi. Mówiąc o opłatach, trzeba wspomnieć bardzo wysokie prowizje, jeśli chodzi o Premium SMS. Niekiedy sięgają one nawet około 50% co jest rzeczywiście wyjątkowo wysoką prowizją. Sprzedający otrzyma więc jedynie połowę kwoty netto, którą my zapłacimy. Co do bezpieczeństwa takich transakcji nie jest to sprawa aż tak istotna, gdyż są to niewielkie kwoty, które płacimy za usługi. Jednak trzeba zauważyć, że nie ma tutaj praktycznie skutecznych reklamacji ani zwrotów zapłaconych kwot. Dostępność takiej usługi to kwestia, które zwiększa jej popularność.

Praktycznie każdy posiada już swój telefon, dlatego zawsze może sam wygodnie dokonać takich zakupów. Ograniczenie, które jest wprowadzone to maksymalna kwota netto dla smsa, która jest w tej chwili na poziomie 25 złotych. Mimo wysokiej stosunkowo ceny tylko około 12 złotych trafi do naszego sprzedającego. Jeśli chodzi o Premium SMS jest to usługa, którą może bardzo wygodnie i szybko zrealizować. Wystarczy wysłać SMS na numer, który znajduje się w ogłoszeniu i szybko otrzymamy odpowiedź, w której znajdować się będzie kod zwrotny. Taki kod jest elementem, który pozwala na to, by skorzystać wygodnie z usługi, którą zdecydowaliśmy się przez Premium SMS zakupić.